אלבום שאינו מוגדר כאלבום לייב, ממש לא חייב להישמע בדיוק כמו המופע שלכם!

אקדים ואומר שהמאמר הזה עלול להישמע קצת כמו תרעומת והוא אכן כזה. אז תודה לכם מראש על הסבלנות.

במסגרת עבודתי אני מקיים הרבה מאד פגישות ייעוץ עם אומנים העומדים בפני הקלטת אלבום, אי.פי. או סינגל. ברבות מהשיחות האלה עולה הטענה שאלבום חייב להישמע בדיוק כמו המופע החי. כשאני שואל על הסיבה כך, התשובה הנפוצה היא שזה מה שהקהל מצפה לו, רגיל אליו ו/או מכיר אותו.

העניין הוא שזה ממש לא נכון!

לצורך הדוגמה, בואו ניקח מצב בו המופע שלכם הוא מופע סולו עם גיטרה אקוסטית. הרי אם תוציאו אלבום שנשמע כך, הוא יהיה מאד משעמם.
נגיד שאתם מופיעים עם הרכב בסיסי הכולל בס, תופים וקלידים. נגיד גם שהנגנים שלכם הם נגנים מהשורה הראשונה. האלבום שלכם אולי יהיה קצת פחות משעמם, אבל לא בהרבה.

הרי יש מיליוני אלבומים כאלה. למה צריך עוד אחד?

אלא אם הקונספט שלכם הוא אלבום לייב, אתם תעשו לעצמכם, ומה שיותר חשוב – לקהל שלכם עוול, אם תנסו לגרום לאלבום להישמע כמו המופע החי שלכם.

הוצאת אלבום, אי.פי. או סינגל היא הזדמנות פז להציג את היצירה שלכם לעיני כל, על מסך ענק.

זו גם ההזדמנות שלכם להשתמש במגוון רחב הרבה יותר של כלים וצבעים מזה העומד לרשותכם בדרך כלל. (אתם מוזמנים לקרוא את הפוסט הקודם על לבדל את עצמכם מאחרים)

כל מה שנאמר כאן אינו מוגבל לסגנון כזה או אחר. למעשה, הסגנון המוזיקלי אינו רלוונטי לאמירה הזו כלל.

ללא קשר לסגנון המוזיקלי שלכם, אם רק תנסו, תגלו שתמיד אפשר להעשיר את היצירה שלכם בכלים ובצבעים נוספים. גם אם באופן “טבעי” הכלים והצבעים האלה משויכים בדרך כלל לז’אנרים אחר.
אחת התכונות המשותפות לאומנים וותיקים ומוכרים רבים, היא הסקרנות הטבעית שלהם, המאפשרת להם לחקור ולאמץ טכנולוגיות וסאונדים חדשים ולהמציא את המוזיקה שלהם כל פעם מחדש.

הוצאת אלבום, אי.פי. או סינגל היא ההזדמנות שלכם לצאת לעולם בהצהרה לגבי המוזיקה שלכם והזהות שלכם כאומנים – אל תגבילו את עצמכם בניסיון לחקות את המופע החי. קחו את היצירה שלכם לקצה והפיקו ממנה את המירב עבור הקהל שלכם.

מאמר זה הוא הרביעי בסדרת מאמרים העוסקת ב – 6 טעויות העומדות בדרככם להצלחה. לנוחיותכם, הנה הקישורים למאמר הראשון, המאמר השני והמאמר השלישי בסידרה.

כרגיל אתם מוזמנים להגיב, לאהוב ולשתף…

אם יש נושא שהייתם רוצים לקבל עליו מידע או שאלה שמעניינת אתכם, אתם מוזמנים לכתוב לי על כך. אשמח לענות כמיטב יכולתי על פניותכם.
אם תרצו להתייעץ איתי באופן אישי בנושא זה או בכל נושא אחר, אתם מוזמנים לדבר איתי.

בטלפון – 052-8699642, בפייסבוק, או במייל

רוצים לקבל את המאמר הבא ישירות למייל שלכם?

הרשמו לניוזלטר בצד השמאלי העליון של העמוד.