כיתות אומן איכותיות נמדדות ביכולתן להציג בפנינו רעיונות חדשים כמו גם זוויות ראיה שונות על נושאים שאנו מכירים. כיתת אומן טובה תעניק לנו השראה, תזכיר לנו את מגוון האפשרויות האינסופי העומד לרשותינו כגיטריסטים ותדרבן אותנו להמשיך ולחקור את הכלי שלנו מתוך הבנה שאנו מוגבלים אך ורק על ידי הדמיון שלנו.

השבוע אני רוצה לחלוק איתכם 5 כיתות אומן, שלטעמי עושות בדיוק את מה שנכתב בפיסקה הקודמת. מלבד הידע והנסיון הרב שניתן למצוא בכל אחד מהסירטונים האלה, אנחנו גם נחשפים לפרספקטיבה הייחודית של חמישה מגדולי הגיטריסטים.

סטיב וואי

כיתת אומן של שעה, המכסה הרבה מאוד נושאים המתאימים למתחילים ומתקדמים כאחד. גם מורים לגיטרה יוכלו למצוא שם לא מעט השראה.

רובן פורד

כיתת אומן המתאימה יותר למתקדמים, בה הוא מדגים דרכים חדשות לשלב אילתור ג’אז בנגינת בלוז

טומי עמנואל

בכיתת אומן המיועדת לגיטריסטים אקוסטיים, מציג טומי עמנואל את השיטה בה הוא מלמד פריטת אצבעות (Fingerstyle)

ג’ו סטריאני

כיתת אומן של ג’ו סטריאני בה הוא נותן שיעור פרטי לגיטריסט שזכה בהגרלה. שימו לב איך, מצד אחד הוא לא מהסס להחמיא לו על יכולותיו ומצד שני מראה לו באסרטיביות את השגיאות והמגבלות שלו, המשותפות לכל כך הרבה גיטריסטים.

מרטי פרידמן

אחרון חביב הוא מרטי פרידמן שכיתת האומן שלו עוסקת בגישה מלודית לנגינת סולו ולפרייזינג. גם אם לא תצפו באף אחת מההמלצות האחרות, לדעתי כיתת אומן זו היא חובה לכל גיטריסט.

לסיכום, אני ממליץ לכם בחום להקדיש זמן לצפייה בכל אחת מכיתות האומן האלה ואף לצפות בהן כמה פעמים, תוך שאתם רושמים לכם הערות. יש שם הרבה מאוד אינפורמציה וחבל  לפספס אותה.

אם יש נושא שהייתם רוצים לקבל עליו מידע או שאלה שמעניינת אתכם, אתם מוזמנים לכתוב לי על כך. אשמח לענות כמיטב יכולתי על פניותכם.
אם תרצו להתייעץ איתי באופן אישי בנושא זה או בכל נושא אחר, אתם מוזמנים לדבר איתי.

בטלפון – 052-8699642, בפייסבוק, או במייל

רוצים לקבל את המאמר הבא ישירות למייל שלכם?

הרשמו לניוזלטר בצד השמאלי העליון של העמוד.