הקלטת אולפן

הקלטת אולפן באיכות מקצועית היא הסטנדרט המקובל כיום בתעשייה. הימים בהם ניתן היה להסתפק ב"דמו" מוקלט באולפן ביתי באיכות בינונית, חלפו זה מכבר. אמנים נדרשים כיום להציג בפני חברות תקליטים, קניינים פוטנציאליים ומעריצים, חומר המוקלט בצורה איכותית, ברמה המאפשרת את הפצתו בצורה מסחרית.
אמנם הכל מתחיל בביצוע מופלא, אבל על מנת להנציח ביצוע כזה, נדרשים טכנאי מנוסה, ציוד ברמה הגבוהה ביותר ותנאים מתאימים.
באולפני סטורם תמצאו שני חדרי הקלטה מרווחים, כל אחד מהם בעל אופי אקוסטי ייחודי, המאפשרים גמישות מקסימלית והתאמה לכל דרישה. באולפן שלנו תמצאו מערך ציוד אנלוגי ודיגיטלי מהטובים בעולם, מגוון מיקרופונים איכותיים בעלי שם עולמי ואת שפע הניסיון והיכולת שלנו. יש לנו קשרים חמים וארוכי טווח עם מיטב המוזיקאים בישראל, בכל ז'אנר ובהתמחות על כל כלי, שבמידת הצורך ערוכים לסייע לכם להפיח חיים במוזיקה שלכם.
לאמן המעוניין לעשות השקעה לטווח ארוך בקריירה שלו, הבחירה באולפני סטורם היא הדרך הבטוחה לקבל הקלטת אולפן ברמה הגבוהה ביותר.

טיפים להקלטת אולפן מוצלחת

  • הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות על מנת להבטיח סשן הקלטה מוצלח באולפן, זה להיות מוכנים. למדו את התפקידים שלכם והתאמנו עליהם עד שתוכלו לבצע אותם שוב ושוב ללא טעויות.
  • הכירו את השיר שלכם באופן מוחלט, על מנת שתוכלו לתת מענה מהיר ומדויק לכל שאלה שעשויה לצוץ אצלנו בזמן ההקלטה. כמה מן השאלות שאנו עשויים לשאול הן: מה הקצב של השיר (BPM), מה המבנה של השיר (בית -> פזמון -> סולו…), כמה כלים מנגנים בשיר ומאיזה סוג? האם אתם צריכים כמה גרסאות של השיר (גרסת אקפלה, פלייבק וכו'…)?
  • במידה ויש לכם נגנים אותם אתם מארחים בהקלטה, וודאו שהם מכירים את התפקידים שלהם (כמו גם את השיר כולו) היטב ושהם יגיעו לאולפן בזמן.
  • התייחסו לסשן ההקלטה באולפן כמו שאתם מתייחסים לעבודתכם. הקלטת אולפן יכולה להיות תהליך מהנה ורב השראה אבל הסחות דעת מיותרות יכולות לפגום בו. חברים, חברות ובני משפחה שהם לא חלק מהמוזיקה שלכם, לא צריכים להיות נוכחים באולפן. תהליכי מחשבה ומצב רוח הם דברים שמשתנים כשיש מסביב אנשים שלא קשורים לתהליך, והם עשויים להאריך את הסשן ללא צורך. יותר מידי אנשים בחדר גם מקשים על הטכנאי להתרכז בתהליך ההקלטה, וזה עשוי לגרום לו לפספס בעיות שבמצב אחר הוא לא היה מפספס.
  • למדו להכיר את תהליך ההקלטה ואת מה שכרוך בו. ככל שתכירו יותר את תהליך העבודה וההתנהלות באולפן, כל יהיה לנו קל יותר לגרום להקלטות שלכם להישמע טוב יותר ולפרויקט שלכם לזרום בצורה חלקה ומהירה יותר.
  • אם אתם מקליטים כלי נגינה חיים, בדרך כלל אנחנו מתחילים מהתופים. אח"כ אנו מקליטים את הבס והגיטרות, ואח"כ ניגשים לכלים האחרים. השירה מוקלטת בסוף, אחרי שסיימנו עם כל שאר הכלים.

שרותים נוספים

מעוניינים בפגישת ייעוץ לפרויקט שלכם, חינם וללא התחייבות ? לחצו על הכפתור עכשיו על מנת לתאם מועד.
צרו קשר