להרוויח כסף ממוזיקה – יש לא מעט מוזיקאים שמשוכנעים שזו פנטזיה וזו בדיוק הבעיה. זו ממש לא פנטזיה וניתן להרוויח כסף ממוזיקה כמו מכול דבר אחר. הבעיה האמיתית נמצאת באמונות שיש לרבים מאיתנו לגבי כסף. הדבר האחד שאתם חייבים לעשות כדי להרוויח כסף ממוזיקה הוא להשתחרר מהאמונות האלה ולשנות את היחס שלכם לכסף.

אלו מכם שמכירים אותי אישית יודעים שאני אדם מעשי. חלק נכבד מפגישות הייעוץ שלי עם אומנים עוסק באסטרטגיה, טקטיקה ויצירת תהליכי עבודה סדורים. יחד עם זאת, אם יש דבר חשוב שלמדתי במהלך השנים, זו העובדה ששום תהליך עבודה או אסטרטגיה לא יאפשרו לכם להרוויח כסף ממוזיקה כל עוד האופן בו אתם מתייחסים לכסף הוא שגוי.

היחס שלנו לנושאים כמו עושר ושגשוג הוא דבר קריטי כשזה מגיע לעשיית כסף. זו עובדה שנוכחתי באמיתות שלה פעם אחר פעם בחיים שלי כמו גם בחייהם של הרבה מוזיקאים ואנשי עסקים מצליחים שאני מעריך.

אחד הנושאים החשובים ביותר בעבודתי עם מוזיקאים, הוא איתור ויצירת אפיקי הכנסה משלימים שמתאימים להם. כמו גם פיתוח אסטרטגיות מדויקות, שיאפשרו להם למקסם את מקורות ההכנסה האלה. במהלך השנים, הרבה מהמוזיקאים איתם עבדתי הצליחו למנף את הידע הזה ולקדם את עצמם. הרבה אחרים לעומת זאת, נשארו בדיוק במקום בו הם היו לפני שהגיעו אלי. הסיבה לכך נעוצה באמונות המגבילות שיש לרבים מאיתנו בכל מה שקשור לכסף

איך ניתן לזהות את האמונות השגויות שלנו לגבי כסף

אצל כולנו נוצרו במהלך השנים אמונות לגבי כסף, שרובן לא בריאות. האמונות האלה נוצרו מתוך דברים שספגנו בבית מההורים, מפגשים עם אנשים שונים, ספרים שקראנו, וניסיונות שונים שעברנו במהלך החיים. הרבה פעמים האמונות האלה כל כך מוטמעות בתת ההכרה שלנו, שאנחנו אפילו לא מודעים להשפעה הרבה שיש להן על ההחלטות שלנו ועל היכולת שלנו להרווח כסף ממוזיקה.

השלב הראשון ואולי הקשה ביותר בהתמודדות עם האמונות האלה, הוא להכיר בעובדה שהן אכן מושרשות בנו. בשלב השני עלינו לשים לב לכל שינוי בגישה ובצורת ההתנהגות שלנו, בכל פעם שעולה נושא הכסף. כשזה קורה, במקום להגיב אוטומטית כמו שאנחנו עושים בדרך כלל, כדאי לנסות ולהבין למה אנחנו מרגישים, מדברים או מתנהגים בצורה מסוימת. שכן אלה בדיוק התגובות המחבלות במאמצים שלנו להרווח כסף ממוזיקה. הנה כמה אמונות ביחס לכסף, שהן שגויות מיסודן.

זה אנוכי לרצות להרוויח כסף

כשאתם רואים אנשים שאתם מכירים נוסעים במכוניות יוקרה או גרים בבתים מפוארים, לכמה מכם עוברות בראש מחשבות כמו: "למה להשוויץ / לנקר עיניים לאנשים?" או "האם עד כדי כך אין להם בושה שהם צריכים לנפנף בעושר שלהם בשעה שאחרים נאבקים לגמור את החודש?"

חשבתם פעם למה העובדה שיש לאנשים האלה כסף הופכת אותם לאנשים רעים בעינינו? הסיבה לכך היא שרובנו חונכנו להאמין שלרצות להרוויח כסף זה דבר אנוכי ולא מתחשב. שאם למישהו קשה לגמור את החודש אז זה "לא בסדר" שאחרים לא נמצאים באותו מצב

כסף "ממסחר" את האומנות

בקהילת המוזיקאים, להיות מוזיקאי רעב החי מהיד לפה נחשב בעיני רבים למעין אות של כבוד. אני מכיר לא מעט מוזיקאים שעשויים לחשוש שחבריכם יראו בעושר שלכם סוג של בגידה בערכים שלהם כמוזיקאים. למעשה התחושה הרווחת בקרב הרבה מוזיקאים היא שאומנים אמורים להקריב עבור האומנות שלהם ואם הם לא עושים זאת, הם ממסחרים את עצמם ואת האומנות שלהם.

אמונות אחרות הקשורות לכסף, שהן שגויות מיסודן

מי מאיתנו לא מכיר את אותן אמירות אלמותיות של הורינו בנושא כסף שהפכו אצלינו לעובדות בלי לשים לב אפילו. לדוגמה, מי לא מכיר את האמירה "כסף לא גדל על העצים"? האמירה הזו הופכת בראשינו לאמונה שהכסף הוא משאב מוגבל. הבעיה היא שכשמתייחסים לאמירה הזו כעובדה, זה עשוי לפגוע בהתנהלות הכלכלית שלנו ולחבל בסיכויים שלנו להרוויח כסף ממוזיקה.
לדוגמה, האמונה בזה שכסף הוא משאב מוגבל עשויה לגרום לנו להפוך לרכושנים ביחס להופעות ולמעריצים שלנו. אם הרכושנות הזו תביא אתכם להחזיק את המשאבים שיצרתם קרוב לחזה ולא לרצות לחלוק בהם, זה לא יאפשר לכם לגדול ולהתקדם. מה שיגרום לכם להפסיד את כל היתרונות הטמונים בנטוורקינג ובשיתוף פעולה עם אומנים אחרים. דברים שבוודאות יגדילו את החשיפה שלכם, יגדילו את קהל המעריצים שלכם ויגדילו את ההכנסות שלכם.

מנטרה נפוצה אחרת היא ש"הכסף הוא שורש כל רע". אולי נתקלתם בחייכם באנשים עשירים שהם אנוכיים ורעים. יכול להיות שבתת מודע שלכם זה גרם לכם להאמין שכסף עשוי להפוך גם אתכם לאנשים רעים. נסו להצמיד לאמירה העתיקה הזו פרשנות יותר מדויקת ומציאותית. נסו להחליף אותה ב: "כסף עשוי להיות שורש כל הרע אבל הוא גם יכול לאפשר לאנשים טובים לעשות דברים טובים. אני מתחייב להיות אחד מאותם אנשים טובים כשיהיה לי כסף".

אולי בכלל שכנעתם את עצמכם שאתם "פשוט לא טובים עם כסף". מה שגורם לכם להאמין בתת מודע שלכם, שלא מגיע לכם שיהיה לכם כסף. הרי אם יהיה לכם כסף זה רק יסבך אתכם ובכל מקרה הכסף בסופו של דבר יעלם. מה שמביא אתכם לחסום בתת מודע את הכסף מלהגיע אליכם בגלל שאינכם רוצים להיכשל בניהול שלו. או יותר גרוע, אם כבר הצלחתם להרוויח כסף ממוזיקה אתם מוצאים דרכים למנוע מעצמכם להחזיק אותו ובכך לחבל במצב הכלכלי שלכם.

איך מתמודדים עם האמונות האלה

אחרי שהבנתם שההצלחה שלכם בעצם נחסמת על ידי אותן אמונות שגויות שמנחות אתכם שנים על גבי שנים. הגיע הזמן לנסות ולפרוץ את החסימה הזו. מדובר בתהליך לא פשוט, הדורש מיקוד ותשומת לב מתמדת ולוקח זמן.
השלב הראשון בהתמודדות הוא לקבל ולהפנים את העובדה שמדובר כאן בעסק לכל דבר. עסק שהמוצר שלו הוא אתם והאומנות שלכם. זה גם הזמן ללמד את עצמכם איך לנהל את העסק שלכם.

  • מצאו מנטור שמרוויח יותר מכם וחפשו את עצתו
  • הרשמו לקורס העוסק בניהול כספים

במקביל עליכם להתחיל לעבוד על שינוי האמונות המושרשות בכם, דבר שלא יקרה בין לילה. נסו לזהות האמונות האלה ולהבין מה המקור שלהן. השלב הבא הוא לעבוד על החלפת הגישה השלילית בגישה חיובית ופרודוקטיבית יותר, שמזמינה כסף במקום לדחות אותו.

הקיפו את עצמכם באנשים שחולקים את הרצון שלכם להגיע לרווחה כלכלית ולא יוקיעו אתכם על הגישה החיובית שלכם לעושר. לבסוף, מצאו מנטור שיש לו מערכת יחסים חיובית עם כסף ומצליח להרוויח אותו. מערכת התמיכה הזו תשמור אתכם במסלול ותספק לכם מודלים לחיקוי

כרגיל אתם מוזמנים להגיב, לאהוב ולשתף…

אם יש נושא שהייתם רוצים לקבל עליו מידע או שאלה שמעניינת אתכם, אתם מוזמנים לכתוב לי על כך. אשמח לענות כמיטב יכולתי על פניותכם.
אם תרצו להתייעץ איתי באופן אישי בנושא זה או בכל נושא אחר, אתם מוזמנים לדבר איתי.

בטלפון – 052-8699642, בפייסבוק, או במייל

רוצים לקבל את המאמר הבא ישירות למייל שלכם?

הרשמו לניוזלטר בצד השמאלי העליון של העמוד.