היכולת לשחרר את היצירה שלכם לעולם כמה שיותר מהר ולעבור הלאה הינה קריטית להתפתחות שלכם כאומנים יוצרים.

במאמר הקודם דיברתי על הקושי להחליט מתי היצירה גמורה. בעולם מבוסס מחשב ואין ספור אפשרויות, קל מאד להיכנס למעין מעגל קסמים של ניסוי וטעיה, שהופך מהר מאד לסוג של שיתוק. הרי אפשר להפיק כל שיר במיליון דרכים שונות ואין דרך אחת שהיא מושלמת לשיר מסוים. כולנו שמענו מספיק גרסאות כיסוי כדי לדעת כמה זה נכון.

הפעם אני רוצה לדבר על השלב האחרון בחיי היצירה המוזיקלית. השלב בו היא משוחררת לעולם.

תרשו לי לפתוח בסיפור קטן. לפני כחצי שנה סיימתי אלבום עם אומן מסוים. עבדנו על האלבום הזה כשלוש וחצי שנים (בהפסקות). במהלך התקופה הזו, הפקנו את האלבום כולו פעם אחת. מיקססנו אותו מחדש שלוש פעמים ועשינו לו מאסטרינג פעמיים.

במאמר מוסגר, אני חייב לציין שמדובר כאן במקרה מאד ייחודי וחריג. מדובר באומן מאד מוכשר שעושה משהו מאד ייחודי מבחינה מוזיקלית. לצורך הפרויקט, הוא הצליח לגייס תקציב מאד מכובד, והוא חולם לצאת עם הפרויקט למסע הופעות חובק עולם. כמו שהספקתי להכיר אותו, הוא כנראה גם יגשים את החלום שלו ובסופו של דבר, ההרפתקה הזו כנראה תשתלם לו.

הבעיה היא שלמרות שהאלבום מוכן לשחרור כבר כחצי שנה, אותו אומן משהה את שחרור האלבום עד “לרגע המתאים”. אז מהו הרגע המתאים אתם שואלים? לשאלה זו אין לו עדיין תשובה.

אז האם באמת התזמון חשוב כל כך בהחלטה מתי לשחרר את המוזיקה שלכם לעולם?  האם זה רעיון טוב להשקיע כל כך הרבה זמן וכסף ביצירה שלכם ולעכב את השחרור שלה לעולם עד שזה מרגיש לכם “נכון”?

כאומנים יוצרים, המטרה שלנו היא לספר את הסיפור שלנו לעולם ולהצליח להגיע באמצעותו לכמה שיותר אנשים. כדי לעשות זאת, היצירה שלכם חייבת לעבוד בשבילכם. אם לא תשחררו אותה לעולם, היא לא תוכל לעשות זאת.
כל יום שאתם מבזבזים בהמתנה לתזמון המושלם לשחרור היצירה, הוא עוד יום בו היצירה שלכם לא נמצאת שם בחוץ, עושה את מה שהיא אמורה לעשות בשמכם – לדחוף את הסיפור שלכם קדימה.

אין זמן טוב יותר לשחרר את היצירה שלכם מאשר כרגע! כשהיא עדיין טרייה. לא רק עבור העולם אלא גם עבורכם. ככל שהיא טרייה יותר כך תהיו יותר נרגשים ונלהבים לגביה, מה שיסייע לכם לספר את הסיפור שלכם בצורה יותר מרתקת.

היצירה הטובה ביותר היא שיקוף של המקום היצירתי בו היה האדם שיצר אותה ברגע מסוים בזמן.

אם תבזבזו יותר מדי זמן בהמתנה לרגע המושלם, כשתשחררו את היצירה שלכם לעולם יש סיכוי שהיא כבר לא תשקף את מי שאתם כמוזיקאים ואנשים, וזו לטעמי הסכנה העיקרית פה.

האומן שסיפרתי לכם עליו בתחילת המאמר, הקדיש עד היום כשלוש וחצי שנים מחייו בעבודה על האלבום שלו. הן יהפכו כנראה לארבע עד שהאלבום ישוחרר.
האם החומר באלבום יהיה עדיין רלוונטי למי שהוא כאומן וכאדם, ארבע שנים אחרי שהוא כתב את רובו? הוא מהמר שכן, ומתוך ההיכרות שלי אתו ועם החומר שלו, זה אחד המקרים הבודדים בו אני נוטה להסכים עם ההימור הזה.

יחד עם זאת, אני משוכנע לחלוטין שברוב המקרים, זה לא יעבוד. הרי אותו “רגע “מושלם” לא באמת קיים. למעשה ככל שתשתהו יותר בשחרור היצירה שלכם לעולם, זה יפגע בסיכויי ההצלחה שלכם.

לסיכום, עשו כמה שיותר מוזיקה ועשו זאת מהר. ברגע שסיימתם, שחררו את אותה לעולם כמה שיותר מהר. כך תוכלו לעבור הלאה ולהמשיך לבנות את הסיפור שלכם.

מאמר זה הוא השישי והאחרון בסדרת מאמרים העוסקת ב – 6 טעויות העומדות בדרככם להצלחה. לנוחיותכם, הנה הקישורים למאמר הראשון, המאמר השני, המאמר השלישי, המאמר הרביעי והמאמר החמישי בסידרה.

כרגיל אתם מוזמנים להגיב, לאהוב ולשתף…

אם יש נושא שהייתם רוצים לקבל עליו מידע או שאלה שמעניינת אתכם, אתם מוזמנים לכתוב לי על כך. אשמח לענות כמיטב יכולתי על פניותכם.
אם תרצו להתייעץ איתי באופן אישי בנושא זה או בכל נושא אחר, אתם מוזמנים לדבר איתי.

בטלפון – 052-8699642, בפייסבוק, או במייל

רוצים לקבל את המאמר הבא ישירות למייל שלכם?

הרשמו לניוזלטר בצד השמאלי העליון של העמוד.