מאסטרינג

מאסטרינג הוא השלב הסופי בתהליך ההפקה של היצירה.
מטרתו של המאסטרינג היא לאזן בין כל החלקים המרכיבים מיקס סטריאופוני ולמטב את הסאונד של היצירה בצורה שתבטיח איכות השמעה אחידה בכל דרכי ההשמעה האפשריות. מאסטרינג גם מאפשר לנקות רעשים ופגמים קטנים שלא התגלו במהלך המיקס.
מאסטרינג משמש גם ליצירת אחידות והמשכיות בין רצועות שונת באלבום, מה שהופך אותו מאוסף אקראי של שירים ליצירה הומוגנית, המשדרת בצורה ברורה את אמירתו של האמן.
תהליך המאסטרינג מורכב מעיבוד עדין ומדויק מאד של המקור הסטריאופוני, המעניק למיקס את הליטוש הסופי שיבטיח את איכות השמע שלו על כל פלטפורמה אפשרית, מהטלפון הנייד הפשוט ביותר ועד למערכות הגברה מקצועיות של מועדונים ומקומות בילוי.
ניתן להגדיר מאסטרינג כתהליך המגשר בין שלב היצירה לבין שלב ההפצה של המוצר. תהליך המאסטרינג אמור לגרום ליצירה שלכם להישמע אחידה, מאוזנת ומקצועית, בין אם מורידים אותה מהאינטרנט או מאזינים לה דרך דיסק. מאסטרינג טוב יאפשר לכם להפיץ את היצירה שלכם בביטחון, ללא תלות בדרך ההשמעה שלה.

טיפים למאסטרינג מוצלח

אם תקפידו להכין את המיקס שלכם כראוי לתהליך המאסטרינג, תוכלו להבטיח לעצמכם שהתוצאה שתקבלו תהיה ברמה הגבוהה ביותר האפשרית. אנא הקדישו מעט זמן על מנת לקרוא את הטיפים הבאים, כדי להבטיח שקובץ המיקס שאתם שולחים לנו יהיה באיכות הגבוהה ביותר ובפורמט הנכון.

  • לפני ייצוא המיקס לקובץ סטריאו, אנא הקפידו להסיר את כל האפקטים, הקומפרסייה והאיקיו שעשויים להיוותר על ערוץ המאסטר במיקס שלכם. רצוי מאוד להימנע משינוי הטווח הדינמי של המיקס, על מנת שנוכל לעשות זאת נכון במאסטרינג.
  • בחלקים העוצמתיים ביותר של המיקס שלכם, על הרף העליון של העוצמה לא לעלות על -5dB. אנחנו נסתדר עם כל דבר בין -3dB ל – -6dB, אבל ככל שהעוצמה הסופית תהיה נמוכה יותר, יהיה לנו קל יותר להגיע לתוצאות אופטימליות במאסטרינג שלכם. אם עוצמת המיקס שלכם גבוהה מהרגיל, תקנו אותה באמצעות שלטי העוצמה של כל הערוצים, למעט ערוץ המאסטר, אותו יש להשאיר על 0dB.
  • אנא שלחו לנו את הקבצים שלכם בפורמט WAV, בתדר דגימה של 44Khz – 24Bit מינימום. אנחנו לא מקבלים פורמטים אחרים (MP3 למשל…) או תדר דגימה / רזולוציה נמוכים יותר.
  • נשמח לקבל מכם שירים אחרים כנקודת התייחסות לסאונד ולעוצמה בה אתם מעוניינים. אנחנו מכירים את הסטנדרטים המקובלים בתעשייה, אבל בכל ז'אנר מוזיקלי יש הבדלים בין הסגנונות השונים ועל ידי שימוש בדוגמאות נוכל להתאים את היצירה שלכם למקובל בסגנון אליו אתם מכוונים.

שרותים נוספים

מעוניינים בפגישת ייעוץ לפרויקט שלכם, חינם וללא התחייבות ? לחצו על הכפתור עכשיו על מנת לתאם מועד.
צרו קשר