בשנים האחרונות, הטלפון הסלולרי הופך להיות שימושי יותר ויותר בתחומים רבים. היכולות המגוונות שלו לצד ההיצע העצום של אפליקציות, הגדל מדי יום, מאפשרים להפוך את הטלפון לכלי עבודה רציני ויעיל. בין היתר יש אפליקציות רבות מאד המוכוונות לגיטריסטים. יש אפליקציות שמלמדות לנגן על גיטרה, מאפשרות להקליט שיר, מדמות מגברים ואפקטים ועוד. למעשה, ההיצע כל כך עצום שלפעמים קשה לדעת מאיפה להתחיל ובמה לבחור. בכתבה זו אחלוק אתכם 4 אפליקציות בהן אני משתמש ברמה יום יומית, שלדעתי הן באמת שימושיות לגיטריסטים.

אפליקציות : אולפן הקלטות : אולפני הקלטות - אולפני סטורםRiff Studio

זהו כלי מעולה לאימונים. הוא מאפשר ליצור רשימת השמעה של שירים עליהם אתם רוצים להתאמן. הייחוד בו הוא שניתן לשנות את המהירות (באחוזים) והאינטונציה (בחצאי טונים) של כל אחד מהשירים מראש או תוך כדי עבודה, כדי להתאים אותם לצרכים שלכם. שינוי באחד הגורמים בלבד לא ישפיע כלל על הגורם השני. יתרון נוסף הוא שניתן ליצור לופ בכל מקטע של השיר כדי לעבוד על קטעים בעייתיים. בנוסף, ניתן להגדיר שהשיר יתחיל להתנגן מהנקודה האחרונה בה התחלתם לנגן אותו. לאחר השינוי באינטונציה או בקצב, ניתן לייצא את השירים כקובצי mp3 עם השינויים מובנים.

אפליקציות : אולפן הקלטות : אולפני הקלטות - אולפני סטורםPro Metronome

זוהי אפליקציית המטרונום הטובה ביותר, לדעתי, מאלה שניסיתי. אמנם היריעה קצרה מלפרט את כל התכונות שהאפליקציה מציעה, אבל מגוון האפשרויות העצום שהיא כוללת גם בגירסה החינמית (שאגב, מגיעה בלי פרסומות), הופך אותה לכלי עבודה מעולה לאימון. שדרוג לגירסה המלאה מוסיף מגוון יכולות שביניהן יש גם יכולת חיווי ויזואלית על ידי שימוש בנוריות החיווי של הטלפון או במסך עצמו, מה שהופך את האפליקציה למתאימה לעבודה על במה.

אפליקציות : אולפן הקלטות : אולפני הקלטות - אולפני סטורםStroboscopic Tuner

בכתבה שעסקה ב – 6 טיפים ליצירת הקלטת גיטרה מעולה, דיברנו על נושא החשיבות של כיוון מדויק של הגיטרה והזכרתי אפליקציה שמשמשת אותי בסשנים. הנה לכם אפליקציית טיונר חינמית העובדת על אותו עיקרון. טיונרים מסוג זה הם מדויקים בהרבה מטיונרים רגילים, מכיוון שהם מתייחסים גם להרמוניות של הצליל ומאפשרים כיוון הרבה יותר מדויק, במיוחד כשמדובר בכלים כמו גיטרה, שהם בעלי תוכן הרמוני עשיר מאד.

אפליקציות : אולפן הקלטות : אולפני הקלטות - אולפני סטורםPerfect Ear – Ear Trainer

אמנם האפליקציה הזו אינה מוכוונת ספציפית לגיטריסטים, אבל פיתוח השמיעה כמו גם תחושת הקצב הם חיוניים לכל מוזיקאי. האפליקציה הזו מציעה מגוון רחב מאד של כלים שלטעמי הם יעילים מאוד בעבודה על שני התחומים האלה. לפיתוח השמיעה היא מציעה כלים לעבודה על זיהוי צלילים בודדים, מרווחים, סולמות, אקורדים, מהלכים הרמוניים ועוד. בנוסף, היא כוללת כלים רבים לעבודה על פיתוח תחושת הקצב והחלוקה שלו. כל התרגילים ניתנים להתאמה וניתן ליצור תרגילים חדשים. האפליקציה כוללת גם חומר תיאורטי רב העוסק בשני התחומים.

האפליקציות שסקרתי כאן משמשות אותי באופן שוטף ואני רואה בהן כלי עבודה רציניים לכל דבר. אני ממליץ לכם להתנסות בהן כדי לבדוק אם הן יכולות להועיל לכם כשם שהן מועילות לי.

אם יש נושא שהייתם רוצים לקבל עליו מידע או שאלה שמעניינת אתכם, אתם מוזמנים לכתוב לי על כך. אשמח לענות כמיטב יכולתי על פניותכם.
אם תרצו להתייעץ איתי באופן אישי בנושא זה או בכל נושא אחר, אתם מוזמנים לדבר איתי.

בטלפון – 052-8699642, בפייסבוק, או במייל

רוצים לקבל את המאמר הבא ישירות למייל שלכם?

הרשמו לניוזלטר בצד השמאלי העליון של העמוד.