בעקבות הפוסט הקודם בנושא, שעסק באפליקציות לאנדרואיד, קיבלתי מכם מבול שאלות ובקשות לעשות פוסט דומה על אפליקציות לאייפון. היות ואין ברשותי אייפון, נאלצתי להסתמך על מקורות באינטרנט ולכן המחקר ערך קצת יותר זמן. חשוב לציין ששתיים מהאפליקציות לא ניסיתי בעצמי מכיוון שאין להן גירסה לאנדרואיד, אבל על פי רשימת התכונות שלהן והביקורות שהן קיבלו ברחבי הרשת, כנראה שהן עומדות בקנה אחד עם מקבילותיהן מעולם האנדרואיד. יחד עם זאת, אני ממליץ לכם בחום לבחון כל אחת מהאפליקציות בצורה יסודית, לפני הרכישה. כמו כן, אשמח לקבל מאנשי האייפון שביניכם המלצות על אפליקציות אחרות שיש להן את אותה פונקציונליות, שהן אולי יותר טובות מהאפליקציות המוזכרות כאן.

Riff Maestro

ה – Riff Maestro היא המקבילה של ה – Riff Studio לאייפון. רשימת התכונות של שתי האפליקציות דומה מאוד. גם כאן ניתן ליצור רשימת השמעה של שירים עליהם אתם רוצים להתאמן. ניתן לשנות את הטמפו של השיר מבלי להשפיע על האינטונציה שלו. ניתן לעשות טרנספוזיציה לשיר מבלי לשנות הת מהירותו. ניתן ליצור לופים ממקטעים שונים של שיר כדי לעבוד על קטעים בעייתיים. למיטב הבנתי, לא ניתן להגדיר שהשיר יתחיל להתנגן מהנקודה האחרונה בה התחלתם לנגן אותו. לאחר השינוי באינטונציה או בקצב,כמו כן, אין אפשרות לייצא את השירים כקובצי mp3 עם השינויים מובנים.

אפליקציות : אולפן הקלטות : אולפני הקלטות - אולפני סטורםPro Metronome

זוהי אפליקציית המטרונום הטובה ביותר, לדעתי, מאלה שניסיתי. היא גם זמינה לשתי הפלטפורמות, האייפון והאנדרואיד. אמנם היריעה קצרה מלפרט את כל התכונות שהאפליקציה מציעה, אבל מגוון האפשרויות העצום שהיא כוללת גם בגירסה החינמית (שאגב, מגיעה בלי פרסומות), הופך אותה לכלי עבודה מעולה לאימון. שדרוג לגירסה המלאה מוסיף מגוון יכולות שביניהן יש גם יכולת חיווי ויזואלית על ידי שימוש בנוריות החיווי של הטלפון או במסך עצמו, מה שהופך את האפליקציה למתאימה לעבודה על במה.

Peterson iStrobosoft

בכל חיפושי לא הצלחתי למצוא אפליקצית טיונר סטרובוסקופי חינמית לאייפון. לכן האופציה היחידה היא ה – iStrobosoft שהיא אפליקציה בתשלום אבל נחשבת כסטנדרט בתעשיה. כפי שהזכרתי בפוסט 6 טיפים ליצירת הקלטת גיטרה מעולה, אני אישית עובד איתה באופן שוטף. להזכירכם, טיונרים מסוג זה הם מדויקים בהרבה מטיונרים רגילים, מכיוון שהם מתייחסים גם להרמוניות של הצליל ומאפשרים כיוון הרבה יותר מדויק, במיוחד כשמדובר בכלים כמו גיטרה, שהם בעלי תוכן הרמוני עשיר מאד.

Tenuto

זו החלופה הטובה ביותר שמצאתי ל – Perfect Ear המיועדת לאנדרואיד. גם אפליקציה זו אינה מוכוונת ספציפית לגיטריסטים, אבל היא מציעה מגוון רחב מאד של כלים שלטעמי הם יעילים מאוד בעבודה על פיתוח השמיעה. תמצאו כאן מגוון רחב מאוד של כלים לעבודה על זיהוי צלילים בודדים, מרווחים, סולמות, אקורדים, מהלכים הרמוניים ועוד. מה שלא תמצאו כאן הם כלים לעבודה על תחושת הקצב שקיימים ב – Perfect Ear.

האפליקציות שסקרתי כאן אמורות להיות מקבילות פחות או יותר לאפליקציות המשמשות אותי באופן שוטף, שמבחינתי הן כלי עבודה רציניים לכל דבר. אני ממליץ לכם להתנסות בהן כדי לבדוק אם הן יכולות להועיל לכם כשם שהן מועילות לי.

אם יש נושא שהייתם רוצים לקבל עליו מידע או שאלה שמעניינת אתכם, אתם מוזמנים לכתוב לי על כך. אשמח לענות כמיטב יכולתי על פניותכם.
אם תרצו להתייעץ איתי באופן אישי בנושא זה או בכל נושא אחר, אתם מוזמנים לדבר איתי.

בטלפון – 052-8699642, בפייסבוק, או במייל

רוצים לקבל את המאמר הבא ישירות למייל שלכם?

הרשמו לניוזלטר בצד השמאלי העליון של העמוד.