הפוסט הזה הוא תרגום של פוסט שכתב מישהו בשם ajhimmler, שהוא חבר בקהילת הגיטריסטים של reddit וככול הנראה עוסק בנגינה לפרנסתו. בחרתי לתרגם לכם את הפוסט בגלל שאני מסכים עם כל מלה הנאמרת בו, ונראה לי חשוב להביא את הדברים גם בפניכם. הנה לכם הפוסט המתורגם כפי שנכתב על ידי מחברו.
הנה כמה עצות שרציתי לחלוק איתכם. מדובר בכמה דברים שלמדתי במרוצת השנים, החל מהזמן בו הייתי ילד שנאבק עם אקורד G  ועד למקום בו אני נמצא היום כגיטריסט מקצועי המקבל שכרעל נגינתו. אני רוצה לחלוק אתכם כמה מהבעיות הנפוצות הללו, בין אם אתם כבר לומדים לנגן או מעוניינים להתחיל לצעוד בדרך הזו. הנה לכם 7 טיפים לגיטריסט המתחיל.

תפסיקו להתעסק עם הציוד שלכם, חבל על הזמן!

הסקוואייר סטראט הזו שיש לכם, נשמעת בסדר גמור. המגברונצ’יק הזה של רולנד? גם הוא נשמע נהדר! נכון שזה לא מסה בוגי וגם לא גיבסון לס-פול משנת 1956, אבל אלה עדיין 6 מיתרים עם פיקאפים, שלחלוטין ניתן לנגן עליהם.
הגיטרה שלכם לא תהפוך אתכם לנגנים טובים. רק אתם יכולים לעשות זאת! ראיתי מספיק נגנים טובים, מנגנים על סקוואייר פשוטה, בצורה הגורמת לה להישמע לא פחות טוב מכל גיטרה ווינטאג’ “אלוהית” במחיר מופקע, אם לא יותר טוב.

אתם לא “צריכים” גיטרה מדהימה.

אמנם זו נקודה הקשורה לנקודה הקודמת, אבל אני מרגיש צורך לחדד אותה קצת יותר. ברור שלקנות גיטרה טובה זה דבר נהדר, אבל אין שום צורך להילחץ מזה. גי’מי הנדריקס היה נשמע בדיוק אותו הדבר, דרך חיקוי סיני זול של סטראט, עשוי מדיקט, ומגברון חסר שם בשלבי גסיסה מתקדמים.

אל תתנו לגיטריסטים, העושים “שרדינג” במהירות של 1000 צלילים לשניה, להפחיד אתכם.

פשוט תשכחו מהחבר’ה האלה, אל תתנו לעצמכם להרתע מללמוד לנגן בגיטרה. תמיד, תמיד יהיו כל כך הרבה נגנים יותר טובים מכם (וממני). ההבדל בין הנגן החובב לנגן מקצועי, הוא שהחובב רואה בנגינה תחרות מהירות, בעוד שהמקצוען מזהה נגן איכותי על פי איכות הנגינה, ולא לפי כמות הצלילים שהוא מנגן.

נגנו מוזיקה ולא תרגילים חסרי תוכן.

אני בטוח שיש אנשים שלא יסכימו איתי על הנקודה הזו, וזה בסדר גמור. זו המנטרה האישית שלי. למדו לנגן שירים שאתם אוהבים. ככל שקשה לכם יותר ללמוד אותם, כך טוב יותר. אל תבלו 6 שעות בחדר שלכם, כשאתם מריצים תרגיל אצבעות חסר משמעות, שראיתם ביוטיוב, כי מישהו אמר שזו הדרך היחידה לגרום לכם לנגן מהר יותר או טוב יותר. נגנו מוזיקה, זה כל הרעיון בגיטרה – מוזיקה. התאמנו במוזיקה ולא בלהכות על המיתרים בחתיכת פלסטיק.

כתיבת מוזיקה חשובה לא פחות, אם לא הרבה יותר מנגינה.

רוצים להיות גיטריסטים גדולים? נהדר. אם המטרה היא לשבת בחדר ולנגן מוזיקה של אחרים, או לאלתר על מהלך הרמוני כזה או אחר, נהדר. אין בזה שום דבר רע או פסול. א ב ל… אם אתם רוצים להצליח כגיטריסטים בתור מקצוע, כתיבת מוזיקה חשובה הרבה יותר מהנגינה עצמה.
אני ממליץ לכם בחום, לעבוד על כתיבת מוזיקה, לא פחות מהנגינה עצמה. לא מדובר על כתיבת להיט המצעדים הבא, עם לחן קליט, מילים מגניבות ועיבוד מדליק. אני מדבר על לכתוב ריפים קליטים לגיטרה. מי כמונו יודע שלפעמים ריף גיטרה פשוט ואפילו טיפשי להחריד יכול לגרום לכם לכבוש את העולם.

מצאו נגנים טובים יותר מכם והצמדו אליהם.

מרגישים תקועים במקום ולא מצליחים להתקדם? נסו להתחבר לנגנים טובים יותר מכם. כל אחד מגיע לנקודה מסויימת בנגינה שלו, בה הוא צריך לידו מישהו ברמה גבוהה יותר, שיאתגר אותו ויאלץ אותו להשתפר על מנת להגיע לאותה רמה.
אופציה נוספת היא להקים להקה. לא משנה עד כמה רע זה יישמע בהתחלה, בהדרגה, תתחילו להתקדם ביחד ותאלצו אחד את השני להשתפר וללמוד דברים חדשים שלא חשבתם שהם אפשריים.

אל תתנו לאחרים להגיד לכם מה לאהוב.

אוהבים את סטיבי ריי ווהן ? נהדר! האזינו לו ואהבו אותו. למדו לנגן את המוזיקה שלו, אם בא לכם. כל כך הרבה אנשים מוצאים את עצמם נאלצים לאהוב או לא לאהוב אמנים כאלה ואחרים על ידי כל מיני קבוצות וקליקות. אם בא לכם לפתוח את המופע בקאוור לליידי גאגא, לפני שאתם מתחילים לנגן את החומר שלכם, לכו על זה. היא מוכשרת כמו שד, ואתם המחליטים היחידים כשזה מגיע למוזיקה שלכם.